Horizontální vyvrtávačky

Čím se zabýváme

Firma zastřešuje komplexní portfolio služeb spojené s provozem horizontálních vyvrtávaček.

RETOS VARNSDORF / TOS VARNSDORF ve strojírenské výrobě. Od dodávky nového stroje, přes generální, částečné nebo střední opravy, poradenství, servis až po dodávky náhradních dílů, příslušenství a průvodní dokumentace. Zaměřuje se především na tuzemsko, západní Evropu a Rusko, výjimkou však nejsou ani dodávky do Kanady, USA, Thajska, Egypta, Namibie, Chile nebo Austrálie.

Výroba nových strojů:

 • CNC stroje - křížová vyvrtávačka RET10X, stolová vyvrtávačka RET100B a desková vyvrtávačka RET10P
 • konvenční stroje - stolová vyvrtávačka W100A (dlouhodobě úspěšný typ převzatý od mateřského výrobce TOS VARNSDORF)

Generální opravy:

 • portfolio strojů pokrývá výrobní program TOSu VARNSDORF cca do roku 1995 a zahrnuje konvenční i NC resp. CNC stroje
 • parametry a technologické možnosti CNC strojů po modernizaci jsou srovnatelné s parametry nových strojů ve své kategorii
 • kompletní generální opravy a modernizace jsou realizovány výhradně ve výrobních prostorách RETOS ve Varnsdorfu

Částečné opravy:

 • generální opravy vybraných uzlů stroje ve výrobních prostorách RETOS
 • generální oprava mechanické části stroje ve výrobních prostorách RETOS
 • modernizace elektrovýzbroje u zákazníka

Servis:

 • záruční i pozáruční servis námi dodaných strojů
 • servis starších strojů z produkce TOS VARNSDORF
 • kontrola a optimalizace geometrie stroje klasickou metodou (konvenční měřidla) nebo pomocílaserového interferometru

Náhradní díly a dokumentace:

 • dodávky náhradních dílů pro stroje RETOS VARNSDORF i TOS
 • prodej průvodní dokumentace na všechny stroje RETOS a stroje TOS starší 10 let

Historie

Firma RETOS VARNSDORF s.r.o. sídlí v prostorách původního výrobce varnsdorfských obráběcích strojů, firmy PLAUERT, kterou továrník Arno Plauert založil na počátku 20.století. Horizontální vyvrtávačky se tu vyráběly od roku 1915. Z této firmy po 2. světové válce vznikl jeden ze satelitů sdružení továren na obráběcí stroje, podnik TOS VARNSDORF. Postupem času hlavní výrobní závod přesídlil do nových prostor a původní prostory byly využity mimo jiné pro generální opravy. Tento provoz je po sérii transformací zachován dodnes.

Firma RETOS VARNSDORF s.r.o., původně pod jménem JAN MÜLLER-RETOS, vznikla v březnu roku 1992 ze zmíněného provozu generálních oprav výrobce horizontálních vyvrtávaček, toho času státního podniku TOS Varnsdorf. Převzala program střediska a zároveň začala s vlastním vývojem a rozšiřováním nabídky strojů, na nichž dnes zdaleka neprovádí jen generální opravy, nýbrž i rozsáhlé rekonstrukce vedoucí k výrazným modernizacím. Během 20leté existence společnost představila řadu úspěšných modernizovaných modelů, z nichž některé trvale tvořily nosný program firmy po více než 10 let. V druhé polovině 1. dekády 21. století začala též vyrábět nové stroje, které dnes tvoří ca 75% produkce.

Současnost

Areál firmy, administrativa i výrobní prostory, leží na severu Čech na hranici s Německem na okraji Šluknovského výběžku a Lužických hor ve městě Varnsdorf.

Ve společnosti pracuje cca 100 zaměstnanců, jejichž profesní složení odpovídá strategickým cílům, zejména schopnosti našich lidí vyhovět individuálním potřebám zákazníků a navrhnout jim nejoptimálnější technická řešení.

Pro nové konstrukční návrhy ze 100% využíváme výpočetní techniku s vyspělými CAD systémy (Autodesk Inventor, AutoCAD, E-plan). Technologická vyspělost prolíná z TPV i do procesu výroby a nákupu přímou vazbou mezi CAD systémy a informačním systémem Helios Orange. Toto řešení umožňuje pružnou reakci na zvláštní požadavky zákazníků, výrazně zkracuje čas a eliminuje chybovost realizace zakázky.

Při své práci plně navazujeme na tradice a zkušenosti z 113leté existence mateřského výrobce a i nadále trvá úzká spolupráce především v oblasti výroby. Aktuálně nabízí 3 typy nových horizontálních vyvrtávaček. Poslední rok se koncentrujeme na vývoj nového stroje, který má být nosným produktem pro dalších 10 let. 

Firma má více než 10 let zavedeny systémy řízení jakosti dle ISO 9001 / 14001. Systém řízení je pravidelně auditován a procesy neustále zdokonalovány. 

Budoucnost

Strategickým cílem společnosti je stabilní tvorba zisku v dlouhodobém horizontu. Dlouhodobá spokojenost zákazníků, korektnost a otevřená mysl jsou nezbytnou podmínkou takového cíle.

Firma RETOS VARNSDORF s.r.o. chce být nadále moderní, stabilní a důvěryhodnou společností pro zaměstnance, dodavatele a zákazníky. 

 

Kontakty

+420 413 039 103

soudkova.radka@retos.cz

ISO 9001

Od 14.05.2021 jsme u QES Cert s.r.o. certifikováni dle aktuální normy ISO 9001.

ISO 9001 cz